Araç Giydirme

ileilkereklam

Araç Giydirme

Araç Giydirme Araçların üzerine yapılan reklam uygulamasıdır. Araç Giydirme terimi halk arasında araç Üstü Reklam veya Araba Giydirme olarak da bilinir.

Araç Giydirme; Cast Folyo diye isimlendirilen yapışkanlı PVC ile yapılır. Genelde 3M veya Oracal cast folyo kullanılır.

Bu yapışkanlı PVC Cast Folyo‘nun kalınlığı 0.08 – 0.13mm. Aralığındadır. Cast Folyo’nun çok ince olmasının sebebi; Araç giydirme işlemi yapılırken, Aracın cam kanallarının içine ve oluklara rahatça esneterek yapışması içindir.

Bu işlem profesyonel Araç Giydirme Ustaları tarafından yapılmalıdır.

Araç Kaplama işlemine başlamadan önce Aracınız mutlaka temiz olmalıdır.

Araç Kaplama işlemi yapılmadan bir gün önce aracın yıkanıp kapalı bir garaja kuruması için bırakılması gerekmektedir.

Bazı firmalar Araç Giydirme montajını yapmadan bir iki saat önce yıkamaya alıyorlar ve yazın güneşin altında kurumaya bırakıyorlar.

Bu yapılacak en büyük hatalardan biridir. Böyle olunca fitillerin içinde su kalıyor ve kaplanmış olan Cast folyonun içine istemesekte su kaçıyor. Kaçan su güneşi görünce buharlaşıyor ve buharın etkisiyle Cast folyoyu kaldırıyor.

Araç Giydirme işleminden önce aracın sudan ve tozdan korunması için yıkanıp kapalı garajda kalması şarttır. Araba üzerinde folyonun iyi sonuçlar vermesi için araç kaplamada kullanılan folyo mutlaka cast folyo olmalıdır. Araba üzerinde güzel sonuçlar veren tek folyo cast araç reklam folyosudur.

Arac üzerinde  kullanılan cast folyonun özelliği metali çok iyi tutmasıdır. Cast folyo metal aksama çok iyi yapışır. Araç giydirme araç üzerine reklam yada cast renk değişim folyo ile kaplanmasıdır.

Sizde araç giydirme yaptırmak isterseniz aracınıza cast folyo reklam giydirme yaptırın.

Yazar hakkında

ilkereklam administrator

Urfa tabela sanliurfa tabela urfa reklam urfada tabelaci reklamci isikli tabela

1 yorum

MuratYayın tarihi9:49 am - May 5, 2019

Bende hundai accen era var 2012 model araç beyaz onu bayaza kaplamak istiyorum en uygun ne olur bunun maliyeti orta düzeyde kapalama olsun

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.